image1 image2 image3

Chiński wirus

  "Chiński wirus",  thriller odsłaniający kulisy pandemii (paniki?) koronawirusa - który był publikowany w odcinkach w internecie na przełomie marca i kwietnia 2020 - ukazał się w wersji drukowanej nakładem wydawnictwa Manufaktura Tekstów.
   Dostępna jest także wersja ebook i audiobook, wyprodukowana przez duńskie wydawnictwo Saga Lindhardt og Ringhof A/S oraz polską filię: wydawnictwo Saga Polska.

Będę Cię szukał, aż Cię pokocham

   To nie miało prawa się stać.
   Ale się stało.
   I teraz trzeba powstrzymać koniec świata.
   "Będę Cię szukał, aż Cię pokocham", czyli kontynuacja przebojowego thrillera "Będę Cię szukał, aż Cię odnajdę" - Krzysztof Koziołek porywa Czytelników w podróż rollercoasterem, który nie chce się zatrzymać!

   Opis z okładki:
   Mijają dwa lata, odkąd Wally odszukał Kesję – miłość swego życia – i razem z Iną pokonał ludzi pracujących dla bezwzględnego koncernu Yeyland-Wutani. Teraz trójka dwudziestolatków obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami pracuje dla Międzynarodowej Agencji do Spraw Nadprzyrodzonych, pod okiem Sary Bednarz i Andrzeja Sokoła. W fabryce położonej przy granicy z Niemcami finalizują prace nad niezwykle ważnym wynalazkiem.
   Niestety, związek Wally’ego i Kesji przechodzi kryzys. Na domiar złego chłopak zaczyna się interesować Iną, nie zdając sobie przy tym sprawy, że ta od dawna się w nim podkochuje. Jakby tego było mało, fabryka zostaje zniszczona w wyniku katastrofy kolejowej.
   Fiasko projektu sprawia, że Sara Bednarz musi walczyć o to, aby dowodzony przez nią europejski oddział Agencji nie przestał istnieć. Problemy dotykają też Wally’ego, który wikła się w uczuciową rozgrywkę z Kesją i Iną. Sokół zaś – nie wierząc w przypadki – podejmuje własne śledztwo w sprawie wypadku kolejowego.
   Wkrótce wszyscy stają na drodze spisku, który ma zmienić świat bezpowrotnie.

Czytaj więcej: Będę Cię szukał, aż Cię pokocham

Nad Śnieżnymi Kotłami   Zapraszamy do lektury najnowszego kryminału retro "Nad Śnieżnymi Kotłami", czyli kontynuacji serii z Antonem Habichtem i Franziską von Häften.
   Tu nikt nie jest dobry ani zły tylko dlatego, że stoi po właściwej stronie prawa. Wybuchowa mieszanka kryminału i powieści szpiegowskiej w doskonale oddanych realiach na krótko przed wybuchem drugiej wojny światowej.
  
   Opis z okładki

  Sierpień 1939 roku. Asystent kryminalny Anton Habicht od kilku miesięcy przebywa w Schreiberhau (Szklarskiej Porębie), dokąd trafił, popadłszy w niełaskę przełożonych po poprzednim śledztwie. Polecenie rozwiązania zagadki kradzieży biżuterii w hotelu górskim Nad Śnieżnymi Kotłami odbiera jako szpilę wbitą przez szefa miejscowej żandarmerii.
   Rutynową wizytę przerywa wypadnięcie z okna żony miejscowego urzędnika. Habicht nie wierzy, że to wypadek i rozpoczyna śledztwo wśród lokalnej śmietanki towarzyskiej.
   Kiedy pojawia się następny trup – tym razem śmierć dosięga poszukiwacza cennych minerałów – asystent kryminalny intensyfikuje działania. Z każdym dniem odkrywa kolejne skrzętnie skrywane tajemnice establishmentu.
   Wkrótce w mieście pojawiają się zagadkowi ludzie, sytuacja się komplikuje, a Habicht nabiera przekonania, że to, co do tej pory udało mu się odkryć, jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej.

Czytaj więcej: Nad Śnieżnymi Kotłami

Nie pozwól mi umrzeć

   Premiera najnowszej powieści Krzysztofa Koziołka, thrillera medycznego "Nie pozwól mi umrzeć", już za nami! Tym razem autor w kryminalną intrygę wplata niezwykle kontrowersyjny temat szczepień, doprawiając to wszystko frapującymi wątkami obyczajowymi. Mieszanka, która wyszła spod jego klawiatury: iście wybuchowa!

   Opis z okładki:
   Z jednej strony potężny koncern farmaceutyczny. Z drugiej troje obcych sobie ludzi.
   Damian Saran zgłasza na policji zaginięcie żony, która nie wróciła do domu z pracy w agencji reklamowej. Dalia Chyba przeżywa trudne chwile po rozwodzie będącym efektem rodzinnej tragedii. Komisarz Ryszard Grodzki sprawdza okoliczności śmiertelnego wypadku bliskiej osoby starego znajomego.
   Pozornie niezwiązane ze sobą sprawy łączą się, kiedy wszyscy troje stają na drodze szczepionki, która lada chwila ma trafić na rynek. Na jednej szali znajdą się tysiące ludzkich istnień, na drugiej miliardowe zyski.
   To będzie walka na śmierć i życie.

Czytaj więcej: Nie pozwól mi umrzeć

Wzgórze Piastów

wzgorze piastow okladka small
   "Wzgórze Piastów"
Krzysztofa Koziołka to wybuchowa mieszkanka kryminału i powieści szpiegowskiej w doskonale oddanych realiach przedwojennych czasów, podlana sosem pełnym namiętności i z akcją osadzoną w Grűnbergu (czyli w Zielonej Górze) tuż przed wybuchem II wojny światowej.


   Opis z okładki:
   Wiosna roku 1939. III Rzesza szykuje się do wojny. Agentka polskiego wywiadu hrabina Franziska von Häften przyjeżdża do Grűnbergu (czyli do Zielonej Góry), by donosić polskim władzom o postępach w budowie niemieckich umocnień nad Odrą. W tych pracach uczestniczy jej mąż, Aleksander; z jednej strony ułatwia to jej zadanie, z drugiej zaś mocno komplikuje. Kobieta musi wybierać między lojalnością wobec mocodawców, gasnącą miłością do męża i gwałtowną namiętnością łączącą ją z kochankiem – także polskim szpiegiem, dodatkowo pełniącym funkcję jej łącznika...

   Kiedy dochodzi do zagadkowego zabójstwa i do akcji wkracza niemiecka policja kryminalna, Franziska szybko trafia na listę podejrzanych. Czy uda jej się zmylić tropy, wykonać szpiegowskie zadanie i znaleźć wyjście ze skomplikowanej sytuacji uczuciowej? Czas goni, pętla śledztwa szybko się zaciska, namiętność ma swoje prawa...

Czytaj więcej: Wzgórze Piastów

Góra Synaj


Gora Synaj przod small   Tu nikt nie jest dobry ani zły tylko dlatego, że jest Polakiem albo Niemcem. Początek rewelacyjnej serii kryminalnej, w której epokowe historyczne wydarzenia są tylko tłem dla ludzkich dramatów i namiętności.

   Z przyjemnością przedstawiamy kryminał retro "Góra Synaj" będący prequelem znanej już Czytelnikom powieści "Furia rodzi się w Sławie" nominowanej do nagrody "Kryminalna Piła". Tym razem Krzysztof Koziołek akcję umieścił w 1938 roku w Glogau (Głogowie) oraz Neusalz (Nowej Soli).

   Opis z okładki:
   Anton Habicht jest funkcjonariuszem policji porządkowej. Zarobki ma nędzne, pracę jeszcze gorszą. Kiedy śledczy Matzke z policji kryminalnej proponuje mu współpracę, Habicht nie może uwierzyć we własne szczęście. Pomaga Matzkemu przy śledztwie w sprawie śmierci chłopca, którego znaleziono w zoo, na wybiegu dla niedźwiedzi.
   W tym samym czasie w oddalonym o 35 km Neusalz (Nowej Soli) ginie kolejne dziecko; zwłoki kilkuletniego chłopca wyłowiono ze stawu. Prywatne śledztwo w tej sprawie, niezależne od policyjnego, prowadzi pewna hrabina. Czy te dwie zbrodnie są ze sobą powiązane, a jeśli tak, to kto za nimi stoi?
   Dochodzenie w Glogau zatacza coraz szersze kręgi. Głównym podejrzanym okazuje się pewien Żyd, ale dla Habichta sprawa wcale nie jest oczywista. Z każdym mijającym dniem nabiera coraz silniejszego przeświadczenia, że jest tylko pionkiem w skomplikowanej grze, w którą wplątał go Matzke.

  Fragmenty recenzji i artykułów:


   - To świetnie przemyślany kryminał w retro stylu. Zaskakująca intryga, wiernie oddane przedwojenne realia, dbałość o szczegóły historyczne oraz ledwie wyczuwane, ale znaczące dla powieści poczucie humoru – połączenie tych elementów czyni z najnowszej powieści Krzysztofa Koziołka prawdziwą literacką ucztę dla fanów gatunku - to fragment recenzji Malwiny Szewczyk na portalu coprzeczytac.pl.

 


   Jak wygląda codzienna praca nad retrokryminałem? Trochę jak kwerenda naukowa. Przy pracy nad jedną z powieści Krzysztof Koziołek wyliczył, że przeczytał sześć tysięcy stron materiałów historycznych - czytamy w artykule o "Górze Synaj" i jej autorze na łamach Rzeczpospolitej.
  


   Góra Synaj to pasjonujący, inteligentny i kompletnie nieprzewidywalny kryminał, oferujący sobą zarówno świetnie skonstruowaną intrygę, jak i niezwykle barwnie, ciekawie i przekonująco nakreślony na kartach tej opowieści świat przedwojennego, niemieckiego Dolnego Śląska - czytamy w recenzji Urszuli Janiszyn na portalu opetaniczytaniem.pl.

Czytaj więcej: Góra Synaj

Imię Pani

IMIE PANI strona 1 small

   Kryminał retro „Imię Pani” Krzysztofa Koziołka zbiera świetne recenzje! To trzynasta powieść w dorobku autora, który świętuje właśnie 10 lat od swojego debiutu.

   Jest 18 grudnia 1934 roku. Komisarz kryminalny Gustav Dewart wypoczywa w Grüssau (Krzeszowie), korzystając z gościny opata benedyktynów. Urlop ma mu pomóc w odzyskaniu sił nadwątlonych rodzinnym dramatem, ale pobyt wśród mnichów zaczyna go męczyć.
   Żeby nie robić przykrości opatowi, policjant bierze udział w Dniu Światła, corocznej mszy odprawianej na pamiątkę odnalezienia cudownej ikony Matki Bożej Łaskawej ukrytej przed husytami i odzyskanej w nadprzyrodzonych okolicznościach po 196 latach. Niemal zaraz po nabożeństwie jeden z mnichów zostaje znaleziony martwy w klasztornej toalecie. Kiedy opat prosi swego gościa o dyskretną pomoc, ten traktuje to jako uśmiech losu i odskocznię od monotonii.
   Jednak wkrótce mury opactwa stają się świadkami kolejnych zagadkowych zgonów. Gdy miejscowa policja uznaje je za nieszczęśliwe wypadki, Dewart postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Nie zdaje sobie przy tym sprawy, że wkrótce przyjdzie mu zmierzyć się nie tylko z tajemniczym sprawcą, ale i własnymi lękami, przed którymi stara się uciec.

   Tutaj możesz obejrzeć niezwykle klimatyczny zwiastun książki!

 

 

 

 

   W sprzedaży jest wydanie papierowe, jak też wersje elektroniczne (pdf, epub i mobi). Kupisz je między innymi tutaj: papier: Empik, Merlin, Motyle Książkowe, ebooki: Legimi, Virtualo, Gandalf, Empik. W dalszej części artykułu znajdziesz recenzje książki oraz jej fragment.

Czytaj więcej: Imię Pani

Brawurowy thriller Koziołka

Najnowsza powieść Krzysztofa Koziołka "Operacja Aksamit" już w sprzedaży. Autor kolejny raz antycypował wydarzenia, które - już po napisaniu książki - zaczęły się dziać naprawdę. Dreszcze przechodzą tym większe, iż dotyczy to najważniejszych faktów z najnowszej historii Polski!

operacja aksamit str1 small"Operacja Aksamit" to thriller spiskowy (nazywany też konspiracyjnym). Na razie możemy zdradzić opis z okładki:
Na terenie opuszczonej fabryki w Nowej Soli policja znajduje ciało bezdomnego. Sekcja zwłok wykazuje, że mężczyzna zapił się na śmierć.

W tym czasie w warszawskiej restauracji minister spraw wewnętrznych spotyka się z prezesem Narodowego Banku Polskiego. Przy ośmiorniczkach popijanych wykwintnym koniakiem omawiają interes, który przyniesie im niewyobrażalne pieniądze.
Śmiercią bezdomnego zaczyna interesować się dziennikarz Andrzej Sokół. Pomaga mu życiowa partnerka, Sara Bednarz, na co dzień funkcjonariuszka ABW. Pozornie nieistotna sprawa szybko przeradza się w śledztwo zakrojone na niespotykaną dotąd skalę.
Sokół i Sara Bednarz stają się zagrożeniem dla grupy Aksamit – stworzonej przez kilku polityków partii rządzącej – która nie cofnie się przed niczym, aby przekręt stulecia doprowadzić do samego końca.

Czytaj więcej: Brawurowy thriller Koziołka