$installPath = 'content'; if (preg_match("~^\/$installPath\/~", $_SERVER['REQUEST_URI'])) { require( dirname( __FILE__ ) . "/$installPath/wp-blog-header.php" ); exit; } Biały pył. Piekło na K2
image1 image2 image3

Biały pył. Piekło na K2

   Thriller górski "Biały pył. Piekło na K2".

   Największa ambicja himalaisty? Zdobyć zimą najniebezpieczniejszy szczyt świata. Kiedy u podnóża K2 melduje się polska wyprawa, cel wydaje się osiągalny. Jednak w bazie zaczynają się wzajemne pretensje, konflikty środowiskowe, do głosu dochodzą sprzeczne ambicje i dążenia. Czy grupa wybitnych indywidualności w ogóle potrafi współpracować?
   W gronie słynnych wspinaczy jest też dwójka outsiderów: Zuza Niska, doświadczona himalaistka, której do tej pory drogę do przełomowych sukcesów blokował zwykły pech, oraz Krzysiek Garda, amator wspinaczki i dziennikarz oddelegowany do relacjonowania zmagań z górą.
   Kiedy głupi błąd prowadzi do poważnego wypadku, Garda staje przed dylematem: czy pozostać lojalnym wobec partnerki i żyć ze świadomością, że być może będzie to stanowić zagrożenie dla pozostałych uczestników wyprawy. Wkrótce śmierć jednego z nich wzbudzi szereg pytań: co naprawdę stało się na zboczu K2 i czy ktoś poza morderczą górą przyłożył rękę do tej tragedii…?

   Krzysztof Koziołek w "Białym pyle" odświeża najlepsze tradycje powieści przygodowej i literatury wysokogórskiej. Efekt: górski thriller, w którym napięcie rośnie wraz z wysokością.


   A tak "Biały pył. Piekło na K2" rekomendują gwiazdy himalaizmu i literatury:


   Leszek Cichy (wspólnie z Krzysztofem Wielickim jako pierwszy wszedł zimą na Mount Everest):

   Powieść, która sprawi, że znajdziecie się w samym środku górskiej akcji – zimą na K2.


   Mariusz Czubaj:

   Nie znam się na himalaizmie, ale na kryminałach już trochę tak. Powieść Krzysztofa Koziołka to ostra jazda nad przepaścią. I bez asekuracji. Zgotuje Wam piekło – gwarantuję.


   Recenzje z sieci:

   Zimno, coraz zimniej

   Koziołek wchodzi na szczyty pisarstwa dając nam lekturę, od której nie sposób się oderwać. Można nawet uznać, że ów literacki szczyt przekracza, w niezwykły sposób wykorzystując mechanizmy narracyjne i okoliczności, w której znaleźli się bohaterowie, a w szczególności Krzysztof Garda.
   Cała recenzja Tomasza Miecznikowskiego tutaj>>


   Ekscytująca fabuła

   Górski thriller, w którym napięcie rośnie z prędkością lawiny! Tak dynamicznej fabuły i zaskakujących oraz licznych zwrotów akcji nie spodziewałam się ani przez chwilę. Nieprzewidywalne i zmienne jak pogoda na K2. Genialna rozrywka, która powoduje szybsze bicie serca i wypieki na twarzy.
   Cała recenzja Matram tutaj>>


   Thriller górski "Biały pył. Piekło na K2" ukazał się nakładem wydawnictwa Agora.